Kilka słów o tregginsach damskich

Ich nazwa pochodzi z połączenia słów trousers, czyli spodnie i legginsy. Tregginsy damskie są dobrą alternatywą dla spodni, a także legginsów, gdyż mają pośredni wygląd właśnie między spodniami typu rurki, a legginsami. Są idealnie dopasowane do figury raz rozciągliwe, jednak wykonane z  trochę grubszego materiału (może być na przykład dżinsowy). Pasują one praktycznie do każdego stroju. To, że są opięte na skórze, wcale nie oznacza, że koniecznie trzeba nosić do nich dłuższe koszule, czy tuniki. Równie dobrze można zdecydować się na krótsze odmiany, które zwykle ubiera się do klasycznych dżinsów.  Jednakże należy uważać, ponieważ w takim zestawieniu najlepiej prezentują się osoby szczupłe, gdyż tregginsy mocno podkreślają sylwetkę.

Dodatkowo są one wyjątkowo uniwersalnym elementem garderoby. Nadają się do wielu okoliczności. Można je założyć do szkoły, pracy, a nawet na imprezy. Należy je jednak umiejętnie zestawiać z resztą ubrań, butami, a także z fryzurą.  Można je stylizować zarówno w wersji sportowej, jak i eleganckiej i wytwornej. Spodnie w takim typie są po prostu wygodne i praktyczne, więc nie brak im fanek

Tregginsy a jegginsy

Często owe spodnie są mylone z jegginsmi. Typowe cechy, które je różnią to na przykład obecność guzików, rozporka, szlufek na pasek czy suwaków przy kostkach (w przypadku tregginsów). W przeciwieństwie do jegginsów, które są imitacją dżinsów, jednak na wzór klasycznych, tradycyjnych legginsów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *