Jak dobierać stroje kąpielowe do sylwetki?

Obecne na rynku kostiumy kąpielowe mają przeróżne kształty, wzorki i kolory. Niektóre z nich posiadają ciekawe marszczenia, inne z kolei są gładkie lub z nadrukami. Jak jednak wybrać najlepszy strój dla siebie, aby czuć się atrakcyjnie i pewnie? Wbrew pozorom nie jest to trudne.

Przed zakupem stroju kąpielowego, warto poznać kilka podstawowych zasad jego wyboru.

Na początek trzeba określić swój typ budowy ciała. Posiadaczki małego biustu biust, średniej wielkości talii i szerokich bioder mają kształt gruszki. Jeśli nie da się zauważyć na pierwszy rzut oka zbyt wielu krągłości może to oznaczać figurę atletyczną. Z kolei kobiety o kształcie jabłka mają dość szczupłe dolne partie ciała i zdecydowanie większe górne. Stroje kąpielowe należy dobierać kierując się właśnie takim typami budowy.

Nie bez znaczenia jest kolor stroju kąpielowego. Aby podkreślić dolne partie ciała należy używać jasnych kolorów. Z kolei ciemne kolory ukrywają niedoskonałości. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie czarne kostiumy na basen są bezpieczne i znacznie wyszczuplają ciało.

Aby wybrać odpowiedni dla siebie strój kąpielowy, trzeba też zwrócić uwagę na ilość zużytego materiału. W przypadku kostiumów na basen obowiązuje prosta zasada, że im mniej tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *