Koszula jaką ubierzesz na rozmowę o pracę ma znaczenie!

Rozmowa o pracę. Kto tego nie przeżył, ten nie wie jak trudne może to być dla naszej psychiki. Oto ktoś, kto w ogóle nas nie zna, podejmie decyzję o naszym dalszym życiu po zaledwie krótkiej wymianie zdań. Ważna jest tu zasada pierwszych kilku sekund oraz umiejętność zrobienia dobrego wrażenia. Jeśli tego nie potrafisz lub nie wiesz co sprawia, że ktoś oceni Cię jako osobę odpowiedzialną i godną powierzenia wielu opłacalnych w wykonywaniu obowiązków, przeczytaj nasz poradnik. Podpowiemy Ci, jakie koszule damskie sprawiają, że sukces na rozmowie kwalifikacyjnej staje się bardziej możliwy, niż mogłaś przypuszczać.

Przede wszystkim – kolor. Badacze odkryli, że jeśli połączymy kolory czarny i czerwony, to postronne osoby uznają nas za kogoś energicznego (może wykonywać wiele obowiązków na raz!), ale zdystansowanego (nie będzie tracić czasu na plotkowanie i na biurowe awantury!) i odpowiedzialnego za to co robi (czyli można powierzyć jeszcze więcej!). Oczywiście nie każda z nas będzie się czuła dobrze w czerwonej koszuli lub spódnicy czy spodniach. Dlatego warto postawić na klasykę – biel i czerń.

Czarne spodnie, eleganckie buty i jakieś białe damskie koszule to coś, co najczęściej pojawia się w uotfitach kobiet starających się o pracę. To świadczy o tym, że jest to ubiór najbardziej przez HRowców pożądany. Biel i czerń kojarzą się z uroczystymi galami szkolnymi, egzaminami i innymi ważnymi okazjami. Jeśli ubierzemy się w ten sposób na rozmowę o pracę to pokażemy, że darzymy szacunkiem zarówno przyszłego pracodawcę, jak i osobę która będzie z nami prowadziła rozmowę kwalifikacyjną. To może pomóc przy ostatecznym wybieraniu idealnego kandydata na stanowisko – w końcu rekruter też człowiek i chce być szanowany tak samo jak inni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *