Biustonosz sportowy – niezbędne wsparcie

Coraz więcej kobiet czynnie uprawia sport. Bez względu na rodzaj aktywności fizycznej, jej częstotliwość oraz intensywność, podstawą odpowiedniego przygotowania jest odpowiedni biustonosz sportowy. Stanik sportowy ma za zadanie podtrzymanie biustu, by zapobiec rozciąganiu skóry – wszak ćwiczy się dla zdrowia i doskonałego wyglądu, stąd nieestetyczne rozciągnięcie skóry i zwiotczenie biustu nie są mile widziane. Ponadto stanik sportowy ułatwia trening, poprzez ograniczenie ruchu biustu i przeciążeń odcinka piersiowego kręgosłupa, co mogłoby skutkować dolegliwościami bólowymi i mogłoby uniemożliwić regularne treningi.

Tym, co w największym stopniu decyduje o funkcjonalności biustonosza sportowego, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Odbywa się to na nieco innych zasadach niż w przypadku tradycyjnego biustonosza. Najpierw należy wybrać rodzaj stanika sportowego, determinowany wielkością biustu:

– biust mały lub średni potrzebuje wsparcia biustonosza compression bra, który minimalizuje ruchy piersi przez ich przyciśnięcie do klatki piersiowej

– kobiet trenujące intensywnie, posiadające średniej wielkości biust, wymagają biustonosza typu encapsulated compression bra; jego zamierzeniem jest stabilne podtrzymanie każdej piersi osobno

– kobiety obdarzone dużym biustem powinny zdecydować się na wsparcie w postaci stanika adjustable encapsulated compression bra- on także podtrzymuje każdą pierś indywidualnie, a dodatkowo posiada regulowaną taśmę pod biustem.

Kolejny krok to pomiar obwodu biustu i pod biustem, przy czym pierwszy pomiar ma być luźny, zaś drugi- bardzo ciasny. Pomiar obwodu pod biustem zaokrąglamy w dół co 5 cm. Z różnicy tych dwóch obwodów określana jest wielkość miseczki. Wybierając biustonosze sportowe, warto zwrócić także uwagę na wygodny, elastyczny i oddychający materiał oraz szerokie, regulowane ramiączka.

Biustonosz sportowy to troska o piersi i wygoda podczas treningu. Tradycyjny biustonosz nie podoła specjalnym wymaganiom, jakie stawia uprawianie sportu- tylko stanik sportowy zapewni stabilizację biustu bez krępowania ruchów ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *